Vural Danışmanlık: Oturma izni almanın en kolay yolu, bir telefon uzağınızda.

Oturma İzni

Türkiye’de yaşam sürdürmek isteyen yabancıların (çalışma veya gezi amaçlı vs.. olabilir) ülke sınırlarımızın içine giriş yaptığı tarihten itibaren 30 (otuz) ile 90 (doksan) gün zaman aralığında bulundukları ilin il göç idaresi müdürlüğünden randevu alma zorunlulukları bulunmaktadır. Belirttiğimiz zaman birimi yabancının bağlı olduğu uyruğuna, ülkesine göre değişimler gösterebilir. Bir ingiliz vatandaşı ile başka bir ülkenin vatandaşının zaman aralıkları farklı olabilir.

Bazı ülke vatandaşlarına tanınan hak, yani vizesiz ülkemizde bulunma süresi 30 (otuz) gün, bazı ülke vatandaşlarına ise 90 (doksan) gün’dür. Eğer ki bu süreler dışında oturma izni başvurusu için randevu talebinde bulunsanız dahi, bu talebiniz olumlu bir biçimde onaylanmayacaktır. Yani tarih aralıklarını dikkate almanız ve ona göre bir yol izlemeniz gerekir.

TURİSTLİK NEDENLE OTURMA İZNİ’NDE DEĞİŞİMLER

Ülkemizde evvelki yıllarda değiştirilen ve yürürlüğe sunulan yabancılar ve uluslararası koruma kanunu maddesinde bildirilen turistlik amaç ile alınan oturma izni süresi 6 aydan, 12 ay’a yükseltilmiştir. 2016 (iki bin on altı) tarihinden yürürlüğe giren “uluslararası iş gücü kanunu” uyarınca 12 aylık süre 24 ay’a çıkarılmış bulunmaktadır. Buna ek olarak eski zamanlarda zorunluluğu bulunmayan yabancı sağlık sigortası ise zorunlu hale getirilmiştir. Bu sayede yabancıların sosyal haklardan daha iyi bir şekilde faydalanmasına olanak sağlanmıştır.

Eğer yabancı uyruklu bir vatandaşın, Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) vatandaşı ile evli olması durumunda, eşinin sigortasından yararlandığına dair belge göstermesi durumunda özel sağlık sigortası yaptırmasına gerek kalmaz.

OTURMA İZNİ ALMAK İÇİN KİMİ ARAMALIYIM?

Oturma izni alma konusunda iş takibi ve danışmanlık hizmetleri sunan firmamızın numaralarını aramanız yeterlidir. Size yardımcı olacağız. Vural danışmanlık yönetim kurulu başkanı Kemal VURAL ve ekibi ile sizleri güzel günler bekliyor.

İrtibat Numaralarımız : 0532 413 45 76 – 0532 661 12 48

Tüm Hakları Saklı Tutulmaktadır. Vural Danışmanlık İş Takibi Hizmetleri LTD.ŞTİ.